Міністерство охорони здоров’я України

Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи

Міністерство освіти і науки України

Головне управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації

Тернопільська міська рада

Тернопільський комунальний заклад “Станція швидкої медичної допомоги”

Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського

Управління МНС України в Тернопільській області

Галицький інститут імені В’ячеслава Чорновола

 

 

ІІІ ОБЛАСНИЙ ВІДКРИТИЙ ЧЕМПІОНАТ БРИГАД ШВИДКОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

 

ПРОГРАМА

проведення Третього обласного відкритого чемпіонату бригад швидкої медичної допомоги

 

27 травня 2011 року (п’ятниця)

 

Місце проведення: Навчально-оздоровчий комплекс “Червона калина” Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського (смт. Дружба, Теребовлянський район, Тернопільська область)

 

8.00-9.00 – реєстрація учасників (фойє конгрес-центру Навчально-оздоровчого комплексу “Червона калина”).

9.00 − урочисте відкриття, оголошення учасникам правил проведення змагань, жеребкування (конференц-зал конгрес-центру Навчально-оздоровчого комплексу “Червона калина”).

10.00-17.00 − конкурсні завдання (територія навколо Навчально-оздоровчого комплексу “Червона калина”).

17.00 – оголошення алгоритмів виконання конкурсних завдань, підведення підсумків конкурсу, нагородження переможців.

18.00 – дружня вечеря.

 

ПОЛОЖЕННЯ

про ІІІ Обласний відкритий чемпіонат бригад швидкої медичної допомоги (відповідає міжнародним правилам проведення конкурсів швидкої медичної допомоги)

1. У змаганнях можуть брати участь виїзні бригади швидкої медичної допомоги у складі лікаря (фах “Медицина невідкладних станів”), фельдшера (фах “Швидка та невідкладна медична допомога”), санітара і водія. Керівником команди є лікар. Обов’язковим є приїзд укомплектованою каретою швидкої допомоги.

2. В основі оцінювання команд лежить якість виконання Наказів МОЗ України від 29.08.2008 р. № 500 “Про заходи щодо удосконалення надання екстреної медичної допомоги населенню в Україні ”; від 01.06.2009 р. № 370 “Про єдину систему надання екстреної медичної допомоги”, від 28.12.2002 р.№ 507  “Про затвердження нормативів надання медичної допомоги та показників якості медичної допомоги”; від 17.01.2005 р. № 24 “Про затвердження протоколів надання медичної допомоги за спеціальністю “Медицина невідкладних станів”, від 29.03.2002 р. № 117 “Про впровадження випуску Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 “Охорона здоров’я”, а також Розпорядження Кабінету Міністрів України від 27 травня 2009 р. N 563-р “Про схвалення Концепції медичного забезпечення під час підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу”.

Оцінювання команд здійснюватиметься шляхом визначення їх рівня знань і практичних навичок в ході виконання змодельованих критичних ситуацій, якості оснащення карети швидкої допомоги та виконання додаткових завдань на вправність у двох номінаціях: виїзні бригади районів; виїзні бригади обласних центрів.

3. Змагання відбуваються в населених пунктах, на дорогах, а не у замкненому просторі, що зобов’язує учасників до дотримання правил дорожнього руху. Під час проїзду заборонено використовувати звукові та світлові сигнали, крім наступних ситуацій: а) в описі завдання є відповідна вказівка; б) їх використання є необхідним для забезпечення місця події.

4. Водії команд повинні мати з собою повний набір документів, що стосуються транспортного засобу (карети швидкої допомоги). На маршруті можуть знаходитись патрулі ДАІ, які слідкують за дотриманням правил дорожнього руху та вимірюють швидкість руху транспортних засобів. За порушення правил дорожнього руху командам призначають штрафні бали, котрі  відніматимуться від суми балів, набраних командою. Учасник несе повну відповідальність за порушення вищевказаних правил, аж до виключення із змагань.

Перед виїздом водіїв  перевірятимуть на вміст алкоголю в крові. У випадку його наявності команда дискваліфікується.

         5. Стартові номери визначаються жеребкуванням на початку змагань.

6. Кожна команда отримує таблицю стартів. На старт команда повинна з’являтись за 5 хвилин до визначеного часу, запізнення загрожує дискваліфікацією.

7. Кожна команда на старті отримує мапу доїзду та завдання, а також, виходячи з умови задачі, часові обмеження на добирання до місця події. Час на прибуття  до місця події суворо обмежений максимальним та мінімальним терміном. Занадто швидкий або повільний доїзд караються штрафними балами.

8. На виконання кожного завдання час чітко обмежений − 10 хвилин (за виключенням завдань на вправність). За 2 хвилини до його завершення команду про це інформують. Коли час на виконання завдання вичерпався, команда за знаком судді залишає місце події незалежно від запланованих подальших рятувальних маніпуляцій.

9. Відлік часу починається за командою судді “час-старт” після прибуття на місце події. Судді надають інформацію  щодо реалізації завдання на вимогу учасників команди.

10. Усі інвазивні маніпуляції виконуються на манекенах або імітуються на симулянтах, які знаходитимуться на місці завдання. Якщо одним з елементів завдання  буде підготовка постраждалого до транспортування, це слід здійснювати , як у реальній ситуації.

11. Команди зобов’язуються виконувати розпорядження суддів.

12. Кожне завдання оцінюється за відповідними картами  (з ними можна буде ознайомитися після закінчення змагань).

13. Кінцевий результат (місце у турнірній таблиці) визначається після сумування балів всіх команд та віднімання штрафних балів. У підведенні підсумків конкурсу: аналізі протоколів, які надходять від суддів, підрахунку кінцевої суми балів кожної команди і визначення її місця в турнірній таблиці можуть брати участь спостерігачі від команд-учасників.

14. Апеляцію щодо рішення суддів можна подавати протягом години з часу оголошення результатів та після внесення спонсорського внеску в сумі 200 грн.

15. Додаткова інформація для команд буде подаватися у письмовій формі під час змагань.

16. У суперечливих та сумнівних ситуаціях рішення  прийматиме комітет апеляційних суддів.

17. Дискваліфіковані команди не одержують сертифікатів учасників та підтвердження відрядження.

 

Організаційний комітет