Звіт

про проведення науково-практичної конференції “Паліативна та хоспісна допомога.

Новітні концепції лікування ран”

14-15 квітня 2011 року

 

На базі конгрес-центру Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського 14-15 квітня 2011 року було проведено науково-практичну конференцію “Паліативна та хоспісна допомога. Новітні концепції лікування ран”.

Організаторами конференції стали:

-       Державний вищий навчальний заклад “Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського“

-       Головне управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА

-       Асоціація медсестер Тернопільської області

 

Описание: DSC_0059

У роботі конференції взяли участь 134 учасники, серед яких ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, професор Л.Я. Ковальчук, голова правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги В.М. Князевич, перший проректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, професор Мисула І.Р, начальник Головного управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації М.М. Буртняк, головний спеціаліст управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Л.З. Чайковська, начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради Р.Д. Левчук, голова асоціації медичних сестер Тернопільської обл. Н.Я. Фарійон, професорсько-викладацький склад ННІ медсестринства, головні лікарі та головні медсестри лікувальних закладів Тернополя та Тернопільської обл.

Описание: DSC_0112

 

 

Описание: DSC_0131

 

Описание: DSC_0124

На конференції розглянули актуальні питання розвитку хоспісної служби в Україні та перспективи розвитку цієї служби в Тернопільській обл. Досвідом праці в хоспісі та результатами стажування ділились медсестри-практики з Івано-Франківська і Тернополя. Були обговорені перешкоди в наданні паліативної допомоги невиліковно хворим в Україні через недосконалість нормативно-правової бази.

Описание: IMG_3879

 

 

 

Описание: DSC_0074

Головне завдання цієї конференції - привернути увагу громадськості до проблеми надання паліативної та хоспісної допомоги, доступності забезпечення максимальної якості і тривалості життя невиліковно хворих.

Описание: DSC_0144

 

Описание: DSC_0181

У теперішній час в Україні надання допомоги інкурабельним хворим не регламентовано нормативними документами як на національному, так і на регіональному рівнях, що негативно відбивається на якості медичної допомоги цій категорії пацієнтів, передусім у останній період їх життя. Існуючі підходи до вибору лікувальної тактики ведення таких хворих та місця надання допомоги часто несуть відбиток традиційних схем і форм, які склалися у системі охорони здоров’я.

Розв’язання проблеми надання медико-соціальної допомоги термінальним хворим потребує створення науково-обгрунтованої системи паліативної допомоги в Україні, що дозволить раціонально перерозподілити наявні ресурси, забезпечити їх ефективне використання та високу якість медичної допомоги онкологічним та іншим невиліковним хворим.

14 квітня о 15.00 в приміщенні ННІ медсестринства Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського відбулась зустріч ректора Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, професора Л.Я. Ковальчука, професорсько-викладацького складу та студентів університету, представників обласного управління охорони здоров’я, представників відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради, соціальних працівників й духовенства м. Тернополя з головою правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги В.Л. Князевичем.

Описание: DSC_0220

 

 

Описание: DSC_0266

Зустріч була присвячена організаційним питанням, зокрема необхідності створення регіонального осередку Ліги в Тернопільській обл. Більшість учасників висловились за створення такого об’єднання.

 

 

 

 

 

 

 

Описание: DSC_0284

Описание: DSC_0277

 

Описание: DSC_0273

 

 

Описание: DSC_0201

 

 

 

 

Описание: DSC_0257

Описание: DSC_0252

 

Матеріали конференції опубліковані в журналі "Медсестринство" №1 2011 року. На конференції демонструвалася виставка продукції видавництва "Укрмедкнига".