ФАКУЛЬТЕТ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ

 

Дата заснування: 15 листопада 2006 року 
Адреса деканату:
 майдан Волi, 1, м. Тернопiль, 46001, Україна 
тел./факс:
 (0352) 25-39-98
E-mail: dean@tdmu.edu.ua

 

ВЕБ-САЙТ ФАКУЛЬТЕТУ

 

АДМІНІСТРАЦІЯ ФАКУЛЬТЕТУ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ

 

Петро Романович Сельський

д.м.н., проф., декан факультету

 

Михайло Ярославович Фурдела

к.м.н., доц., заступник декана факультету, відповідальний за спеціальності «Лікувальна справа» (4-6 курси), «Стоматологія» і «Фармація»

Description: C:\Users\1\Downloads\deans office1.png

Лариса Віталіївна Наліжита

завідувач підготовчого відділення

Антон Вячеславович Гантімуров

заступник декана факультету, відповідальний за спеціальність «Лікувальна справа» (1-3 курси)

Юрій Миколайович Петрашик

заступник декана факультету, відповідальний за спеціальність «Сестринська справа» і реєстрацію іноземних студентів

 

Вчена рада факультету

План роботи вченої ради

ННІ Медсестринства

Кафедри

 

Перші іноземці були прийняті на навчання у Тернопільську державну медичну академію у вересні 1997 року. З того часу їх кількість в стінах нашого навчального закладу постійно зростала і в 2014-15 навчальному році уже 1500 студентів з близько 53 країн світу здобувають освіту у Тернопільському державному медичному університеті.

Динаміка кількості іноземних студентів в Тернопільському державному медичному університеті

 

На сьогодні університет має право на набір 100 слухачів підготовчого відділення і 500 студентів за акредитованими спеціальностями кожного року.

 

 

Щасливі випускники 2009 р. з ректором університету член-кор. НАМН України, проф. Ковальчуком Л.Я.

                                                                                                                                                                                             

Близько 50 % викладацького складу ТДМУ мають сертифікати на володіння англійською мовою і більше 80 % іноземних студентів вивчають медицину, стоматологію, фармацію і сестринську справу саме англійською мовою.До факультету іноземних студентів належать 5 кафедр, Інститут медсестринства та підготовче відділення. Чотири нові випускаючі кафедри (хірургії № 2, терапії № 2, акушерства та гінекології № 2, педіатрії № 2) були створені для поліпшення організаційної і навчальної роботи серед іноземних студентів і почали навчати виключно іноземних студентів з 1 вересня 2009 р. Новостворені кафедри очолили доктори наук, а штати всіх кафедр укомплектовані повністю англомовними викладачами, які мають сертифікати на володіння англійською мовою 1 рівня. Кафедри факультету підготували всі матеріали для підготовки студентів до практичних занять, презентації лекцій, навчальні плани, методичні вказівки англійською та російською мовами, підготовлено також не менше, ніж по 250 питань на кожне заняття обома мовами для щоденного тестового контролю у системі MOODLE.

Сформована матеріальна база нових кафедр. Функціонують комп’ютерні класи, всі кафедри підключені до інтернету, оснащені необхідними фантомами, муляжами та іншим обладнанням для засвоєння студентами практичних навичок.

Студенти-іноземці на практичному занятті з кардіології

 

Крім кафедр факультету іноземних студентів, студенти-іноземці навчаються і на всіх інших кафедрах університету, які належать до медичного, стоматологічного чи фармацевтичного факультетів. На всіх цих кафедрах є відповідно підготовлені англомовні спеціалісти. З усіх дисциплін, які вивчають іноземні студенти, розроблено методичне забезпечення англійською і російською мовами у вигляді матеріалів для підготовки до практичних занять, презентацій лекцій, методичних розробок для студентів, алгоритмів практичних навичок, методичних розробок для викладачів. Всі ці матеріали існуюють і в паперовому і в електронному варіанті, тобто студенти мають до них вільний доступ через інтернет 24 год на добу.

В Інституті медсестринства здійснюється підготовка медсестер за спеціальностями «Сестринська справа» освітньо-кваліфікаційних рівнів  Молодший спеціаліст, Бакалавр і Магістр, «Лабораторна діагностика» освітньо-кваліфікаційного рівня  Бакалавр. В Інституті медсестринства функціонує Міжнародна медсестринська школа. Тут здобувають фах медсестри студенти з США, Нігерії, Замбії, Гани і інших країн.

Навчальні програми, за якими навчаються студенти іноземці в Інституті медсестринства, ідентичні до таких медсестринської школи Університету Південної Кароліни. Тому випускники Міжнародної медсестринської школи після успішної здачі відповідних іспитів отримують роботу в країнах Європи чи в Сполучених Штатах Америки. 
У 2009 р. НІІ медсестринства впровадив нову форму навчання – дистанційне навчання – за спеціальністю «Сестринська справа» освітньо-кваліфікаційного рівня Бакалавр. На таку форму навчання отримано дозволи Міністерства охорони здоров’я, створено інтернет-ресурси і на сьогодні вже біля 200 іноземних студентів з США і Канади навчаються на дистанційній формі. 10 липня 2011 р. відбувся перший випуск студентів дистанційної форми навчання у Нью-Йорку в приміщенні компанії International Career Consulting, Inc. Вручення дипломів у Нью-Йорку в приміщенні компанії International Career Consulting, Inc. медсестрам-бакалаврам дистанційної форми навчання Перші випукскники-бакалаври з США, які навчалися на дистанційній програмі

 

На сьогодні дипломи бакалаврів практично всіх випускників дистанційної програми визнані евалюаційними агенствами США, які входять в National Association of Credential Evaluation Services, а також лікарнями, де працюють наші випускники. 

Третім підрозділом факультету іноземних студентів є підготовче відділення університету. Кожного року тут навчається біля 100 студентів.Більшість слухачів вивчають українську мову. Викладачі підготовчого відділення є висококваліфікованими спеціалістами-лінгвістами, підготували до захисту або планують кандидатські дисертації.

Викладачами підготовчого відділення виданий підручник «Українська мова для студентів підготовчого відділення» і готується ще один російською мовою. Кожного року слухачі підготовчого відділення приймають участь у міжуніверситетській олімпіаді на краще володіння українською мовою і займають призові місця. 

Добре організовано дозвілля іноземних студентів в університеті. Незважаючи на високі вимоги і важкість навчального матеріалу, студенти-іноземці живуть повнокровним цікавим життям. Вони із задоволенням займаються спортом, організовують футбольні турніри, турніри з крикету, бадмінтону, переможці яких нагороджуються кубками та іншими призами. Під час канікул, на вихідні дні студенти-іноземці із задоволенням подорожують мальовничими куточками України.

Команда з крикету студентів з Індії

 

 

 

Переможці футбольного турніру – команда з Сирії

 В ТДМУ навчається понад 300 студентів з НігеріїІноземні студенти також активно організовують вечори художньої самодіяльності. Так, 28 березня 2009 року в найбільшому концертному залі Тернополя – палаці культури «Березіль» відбувся благодійний фестиваль під назвою «Вечір міжнародного культурного обміну 2009». Цей благодійний концерт став унікальною подією такого типу і в Тернополі відбувся вперше. Він був зініційований і проводився іноземними студентами ТДМУ. На фестиваль прибули мер Тернополя, Надзвичайний і Повноважний Посол Малайзії в Україні, директор центру міжнародної освіти МОН України та інші офіційні особи. Всі кошти зібрані при підготовці і проведенні фестивалю були перераховані на обласний спеціалізований будинок дитини «Малятко».

Під час фестивалю «Вечір міжнародного культурного обміну 2009»

 

В квітні 2010 р. іноземні студенти провели благодійний фестиваль «Вечір міжнародного культурного обміну 2010 – Кольори Світу». Це було справжнє свято емоцій і кольорів, феєрверк пісень і танців,  звичаїв і культур народів світу. Свої номери представили студенти з Малайзії, Індії, Пакистану, Іраку, Сирії, Судану, Нігерії, Гани, Замбії, Польщі, України та інших країн.  На фестиваль прибули представники обласної і міської адміністрації, директор Центру міжнародних програм МОЗ України, перші секретарі посольств іноземних держав та інші офіційні особи.

У фестивалі крім тернопільських студентів-медиків також взяли участь студенти-іноземці Луганського державного медичного університету та Національного медичного університету  ім. О.О.Богомольця. Всі кошти зібрані при підготовці і проведенні фестивалю були перераховані на Бережанську школу-інтернат.

Арабський народний танець виконують студенти з Сирії

Студентки з Індії і Малайзії – активні учасники художньої самодіяльності